Kontakt

Informace o službě

Žijete se svými blízkými, kteří musí chodit do zaměstnání? Rádi byste jim tuto péči ulehčili, a přesto nechcete zůstávat doma sami? Žijete sami a je Vám doma smutno? Chcete trávit den aktivně? Pak právě Vám by mohl vyhovovat pobyt v Domovince. Co Vám nabízíme? kvalifikované pracovníky v sociálních službách, společnost vrstevníků, nejrůznější aktivity - cvičení...

Více informací…

Poslání a cíle

Posláním denního stacionáře pro seniory Domovinka je poskytnout službu, zajistit dohled a potřebnou péči klientům, kteří jsou částečně odkázání na pomoc druhé osoby a tuto pomoc jim nemohou zajistit rodinní příslušníci v době, kdy jsou v zaměstnání. Cílem této ambulantní služby je, že umožní klientům ve spolupráci s rodinou žít v domácím prostředí a odvrátit nebo...

Více informací…

Cílová skupina

Cílovou skupinou jsou: senioři Věková struktura cílové skupiny: Mladší senioři (65 – 80 let) Starší senioři (nad 80 let) Služba může být v odůvodněných případech poskytnuta dospělému od 60 let.

Více informací…

Žádost o poskytovanou službu

V případě zájmu žadatele o námi poskytovanou službu vytiskněte a vyplňte prosím  formulář  Žádost o poskytování sociální služby a kontaktujte v pracovních dnech 7 – 15 hod. sociální pracovnici (viz kontakty). Žádost je možné vyzvednout u sociální pracovnice. V případě potřeby Vám s vyplněním formuláře pomůže. Poskytování služby je zahájeno na základě schválené smlouvy, která nabývá platnosti a účinnosti...

Více informací…

Posláním denního stacionáře pro seniory Domovinka je poskytnout službu, zajistit dohled a potřebnou péči klientům, kteří jsou částečně odkázání na pomoc druhé osoby a tuto pomoc jim nemohou zajistit rodinní příslušníci v době, kdy jsou v zaměstnání.

Žijete se svými blízkými, kteří musí chodit do zaměstnání? Rádi byste jim tuto péči ulehčili, a přesto nechcete zůstávat doma sami? Žijete sami a je Vám doma smutno? Chcete trávit den aktivně? Pak právě Vám by mohl vyhovovat pobyt v Domovince.

Co Vám nabízíme?

 • kvalifikované pracovníky v sociálních službách,
 • společnost vrstevníků,
 • nejrůznější aktivity - cvičení paměti, pohybové aktivity, mezigenerační setkávání, návrat k tradicím a zvykům,
 • k dispozici   jsou jednoduché hudební nástroje, společenské hry, knihovna, plně vybavená kuchyňka, sportovní náčiní, tělocvična, venkovní areál.
Denní místnost - stůl velký
Denní místnost - sedačka

Ukázky z naší činnosti naleznete v sekci fotogalerie zde

Více fotek na FB @ProSenior

Kde Domovinku najdete?

Pod Lipami 19, Nový Jičín

Kdy jsme Vám k dispozici?

V pracovní dny od 6:30 – 15:30 hodin

Jak se budete stravovat?  

 • snídaně a svačiny si uživatel zajistí sám, pracovnice pomůže s jejich přípravou
 • obědy přivezeme ze školní jídelny (cena oběda není zahrnuta v částce za pobyt)

Kolik zaplatíte?

135 Kč / hod. individuální péče

Jedná se o platby za činnosti, které vyžadují pomoc personálu. Například výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti nebo pomoc při osobní hygieně. K úhradě můžete použít příspěvek na péči.

Co do Domovinky potřebujete?

 • přezůvky, pohodlné oblečení a léky, které užíváte, snídani, svačinu

Máte zájem o denní stacionář?

 1. Přijďte se k nám podívat.
  Ať víte, jestli se vám tu bude líbit. Stačí ale jen zavolat či poslat Žádost.
 2. Vyplňte Žádost o službu.
  Najdete ji zde.
 3. Vyplněnou Žádost pošlete poštou nebo ji naskenujte
  a pošlete na mail pavlina.richterova@novyjicin.cz nebo ji přineste osobně. Přiložte vyjádření o opatrovnictví (pokud je máte).
 4. Podle žádosti zjistíme, jestli Vám můžeme poskytnout službu.
  Když ano, domluvíme si schůzku. Navštívíme Vás a budeme se bavit o tom, co byste od nás přesně potřebovali. Dohodneme se s Vámi, v čem se chcete zlepšit a co byste rádi zvládli sami.
 5. Pokud nebude volné místo.
  Zařadíme žádost do seznamu zájemců. A ozveme se hned, jak se místo pro Vás uvolní.
 6. Den na zkoušku
  Abychom předešli obavám budoucích klientů a pečujících osob, nabízíme Vám den na zkoušku. V tento den si lze vyzkoušet program Domovinky osobně, sám nebo v doprovodu někoho blízkého. Tento den je pobyt ve stacionáři zdarma! Tuto nabídku může každý zájemce využít pouze jednou.
 7. Při nástupu uzavřeme smlouvu.
  O poskytování konkrétní služby, kde bude přesně popsané, na čem jsme se domluvili.

        Bc. Pavlína Richterová DiS.